Středoevropský portál české dechovky /  Mitteleuropäisches Portal böhmischer Blasmusik EVROPSKÝ PORTÁL ČESKÉ DECHOVKY
EUROPÄISCHES PORTAL BÖHMISCHER BLASMUSIK
-------- Flags --------
živá tradice v domovině a Evropě -- living tradition in home and Europe - lebende Tradition in der Heimat und Europa
HUDBA SPOJUJE NÁRODY   Hudba spojuje / Musik verbindet    MUSIK VERBINDET VÖLKER

Miloš Procházka slaví 60-tiny / Miloš Procházka feiert 60-er

- CZ -


60IMG 6652Miloš Procházka je veřejnosti české dechovky celkem dobře znám, jak svou skladatelskou čínností, tak svým účinkováním ve velmi známém špičkovém seskupení "Kumpan a jeho muzikanti".

Méně známo o Milošovi patrně bude, že je především také pedagog, který se věnuje dorostu vyučováním hudby. Nebude také patrně všeobecně známo, že je Miloš jedním z odchovanců legendárního Josefa Frýborta, který zanechal - a na to je třeba stále poukazovat - v moravské dechovce hluboké stopy svou výchovou a nadšením pro lidovou hudbu. Patří k nim mimo jiné  osobnosti jako jsou Jan Slabák, Antonín Pavluš, Vojta Horký a mnoho dalších. Josef Frýbort šel všem příkladem.

A tak se není čemu divit, že i Miloš Procházka svou jedinečnou pedagogickou činností nese štafetu v duchu Josefa Frýborta dále, samo sebou ve zcela jiných - a tady si myslím - značně složitějších podmínkách. Mám na mysli především nepřeberné množství nejrůznějších zahraničních komerčních  hudebních proudů na mladou generaci, současný "konzumerizmus" a materiální orientovanost mezi mladými lidmi. Nicméně Miloš má svého učitele hluboce v srdci a v tomto smyslu podporuje tradici české lidové hudby na Moravě.

Protože jsem od Miloše obdržel osobní pozvání, nemohu při takovém jubileu chybět.

Milošu, opatruj sa:-)

Viz také 2018-08-31, CZ: Galakonzert k 60. narozeninám Miloslava Procházky 31. srpna 2018 v Kyjově.
Kvitek100x100