Evropský portál české dechovky / Europäisches Portal böhmischer Blasmusik / European portal of Bohemian brass EVROPSKÝ PORTÁL ČESKÉ DECHOVKY
EUROPÄISCHES PORTAL BÖHMISCHER BLASMUSIK
EUROPEAN PORTAL of BOHEMIAN BRASS MUSIC
 
-------- Vlajky --------
Živá tradice v domovině, Evropě a ve světě --- Living tradition at home, Europe and in the world --- Lebende Tradition in Heimat, Europa und der Welt
Hudba spojuje národy  Hudba spojuje / Musik verbindet   Music unites nations   Hudba spojuje / Musik verbindet   Musik verbindet Völker
 

_ Pedagogs Header _

Jubilejní večer k 75. narozeninám Josefa Ištvánka / Jubiläums-Abend zum 75. Geburtstag von Josef Ištvánek

"Měl jsem strach, kdo to tady po mně přebere, ale už ho nemám."
- Josef Frýbort k Josefu Ištvánkovi u příležitosti oslavy 85. narozenin Josefa Frýborta v Kyjově
 
 
75 Manželé I
Dne 6. prosince 2019 byla pořádána oslava v obci Šardice u příležitosti kulatého jubilea.

Čestný občan obce Josef Ištvánek a s ním celá dechová komunita, oslavovala jeho 75. narozeniny. Slavnost byla motivována a koncepčně připravena muzikanty, jeho mladými i staršími odchovanci, po organizační stráce vše potřebné zaopatřila obec Šardice s osobním nasazením starostky obce paní Blaženy Galiové.
 
V oblasti výchovy dechového dorostu byl a je Josef Ištvánek v širokém okolí mimořádné angažovanou osobností. Asi ještě nikdo nespočítal, v kolika mladých lidech Jožka vzbudil nadšení pro dechovou hudbu a otevřel oči pro kouzlo lidových tradic. Osobně se neodvažuji činit ani já byť i  hrubé odhady, tak nesčetné jsou stopy k muzikantům.
 
Šardický kulturní dům byl do posledního místa zaplněn muzikanty, příznivci a nadšenci dechovky. Všichni věděli, že je čeká jedinečný večer v neopakovatelné atmosféře s  ryze moravskou dechovou hudbu na vysoké úrovni ... a spolkl bych lžíci, kdyby se našel jeden jediný zklamaný.
 
Cestou na oslavu jsem v Ratíškovicích navštívil Františka Kotáska, který je ve svých 85 letech již připoután sice na lůžko, ale duševně stále obdivuhodně fit. U kafča a jablečného štrůdlu jsem zvěděl místy překvapivé zajímavosti z "užších" kruhů. Převzal jsem s potěšením roli posla a "vzal"  sebou do Šardic gratulaci k narozeninám pro Jožku od manželů Kotáskových.
 
Následující videozáznam dokumentuje velmi pohodovou, řekl bych až rodinnou atmosféru oslavy. Večerem provázely slovem a vtipem, velmi vkusně dvě šarmantní moderátorky Dágmar Bělíková a Jitka Dymáčková. Byl jsem videozáznamem tak zaneprázdněn, že jsem opomněl projevit Dáše a Jitce můj kompliment.
 
Pořídil jsem také několik fotek, viz fotoalbum. Na fotografii vpravo jsou manželé Ištvánkovi.
 


Jožko, cením si tě jako kamaráda. Tož i nadále vše nejlepší.

DechovkaSign