Evropský portál české dechovky / Europäisches Portal böhmischer Blasmusik / European portal of Bohemian brass EVROPSKÝ PORTÁL ČESKÉ DECHOVKY
EUROPÄISCHES PORTAL BÖHMISCHER BLASMUSIK
EUROPEAN PORTAL of BOHEMIAN BRASS MUSIC
 
-------- Vlajky --------
Živá tradice v domovině, Evropě a ve světě --- Living tradition at home, Europe and in the world --- Lebende Tradition in Heimat, Europa und der Welt
Hudba spojuje národy  Hudba spojuje / Musik verbindet   Music unites nations   Hudba spojuje / Musik verbindet   Musik verbindet Völker
 

Textař Josef Dofek - Láska, ústřední téma života

- CZ -

Textař Josef Dofek slaví koncem tomto
měsíce své narozeniny.


Josef Dofek
*1970-05-28, Vranovice
Josef Dofek se slavíkem Mistříňanky,
Dominikou Hromkovou

Veselé hodečkyhudba Miloš Procházka, text Josef Dofek
zpívají
Jarmila Hubáčková, Radek Pluháček
hraje
dechová hudba Dolanka

Josef Dofek patří v současnosti k předním textařům moravské dechovky. Kdo si nevyslechl některý z jeho textů, nemůže vědět, o čem moravská dechovka je.

Josefovo ústředním tématem je a patrně velmi dlouho zůstane téma zcela věčné: Láska.

Když jsem mu v jednom z posledních našich e-mailů sdělil, že veřejnost upozorňuji na jeho narozeniny, odpověděl mně, jen tak jaksi bokem, něco úžasně krásného. Zcela mě to dojalo. Já se s obsahem vždy ztotožňoval, ale až poté, co on v několika větách souvislosti vyslovil, zcela jsem si uvědomil, že je to i má představa. Nemohu nechat jen pro sebe, to co mně napsal, a cituji to zde, doslova, bez úprav:

"Mé krédo či poselství lidem, které se snažím zapracovat do svých textů (rok od roku mne to leží na srdci víc a víc!) je: Mějme se rádi, přátelé! Na lásce stojí úplně všechno! A jsem opravdu skálopevně jistý a přesvědčený, že láska v žebříčku hodnot lidského života (a spolu s ní přátelství!) si zaslouží stát o příčku výš než např. drahocenné a tolik vinšované zdraví! I život v těžké nemoci, pokud je prohřátý láskou, může mít smysl, může být krásný a plný štěstí! K čemu jen zdraví, a fyzicky, tělesně ideální stav, pokud nebudu mít pro koho žít, koho milovat, komu dát své srdce? ... Láska, vědomí, že mám přátele, kteří, až jednou budu mít nést i nelehké kříže ve svém životě, pomohou, podrží vlídným slovem, .... a takto dají sílu a odvahu jít životem dál!"

Nemusím vůbec dodávat, že jsem z obsahu jeho textů vždy nadšen. Jožka napsal text k mnoha skladbám. Ale o tom někdy později, neb již delší dobu mám rozpracován příspěvek, který bych chtěl tomuto vynikajícímu textači na mých stránkách věnovat.

Zde jako příklad, uvádím skladbu "Veselé hodečky" ve spolupráci s Milošem Procházkou, kterou natočila svého času již neexistující špičková dechová hudba Dolanka.

Jožko, k narozeninám ode mne
upřímnou gratulaci. "

Distinct vocalists

BronislavPalowski.jpg

This site is in service to the traditional Bohemian Brass Music community since 2003
THANKS FOR YOUR VISIT and STAY TUNED